PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaległości na A2 można nadrobić?

  • PAP    24 października 2011 - 20:11
Zaległości na A2 można nadrobić?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie martwi się dwutygodniowym opóźnieniem na budowie odcinków autostrady A2 między Łodzią a Warszawą - poinformowała rzeczniczka GDDKiA. Jak podkreśliła, jest jeszcze czas na nadgonienie prac, by nie było opóźnienia.
"Opóźnienie wynosi około dwu tygodni, a w niektórych miejscach trzy tygodnie. To opóźnienie w stosunku do harmonogramu, ale nie można jeszcze mówić o zagrożeniu dotrzymania ustalonych terminów" - podkreśliła rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Dodała, że opóźnienia są "absolutnie" do nadrobienia.

Jej zdaniem informacje, które pojawiły się w mediach o tym, że firma Dolnośląskie Surowce Skalne nie dotrzyma terminów z powodu zbliżającej się zimy, są rozdmuchane i czysto teoretyczne. "Skąd mamy w tej chwili wiedzieć, jaka będzie pogoda za dzień, tydzień czy dwa. To dwutygodniowe opóźnienie nie jest czymś, co by nas bardzo niepokoiło" - powiedziała Nelken.

Dodała, że podobne opóźnienie dotyczy odcinka B, który jest wykonywany przez Mostostal. "Tam też jest podobne opóźnienie w stosunku do harmonogramu. To jednak również nie budzi naszych obaw" - stwierdziła Nelken.

W poniedziałek RMF FM poinformował, że firma DSS, która buduje odcinek C autostrady A2 między Łodzią a Warszawą - ten porzucony latem przez Chińczyków - ma trzytygodniowe opóźnienie. Jak podało radio, najbliższy miesiąc będzie kluczowy dla terminowego ukończenia inwestycji. Do końca listopada wykonawca powinien zakończyć betonowanie mostów i wiaduktów. Jeśli nie zdąży, GDDKiA za każdy dzień naliczy 150 tys. zł kary. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Moja opinia, 2011-10-24 22:01:07

    Moja opinia jest taka: jest jeszcze czas na nadgonienie prac !
  • OJATW, 2011-10-24 21:09:29

    Jeżeli się z kimś podpisuje umowę długoterminową to należy się bezwzględnie wywiązać z tej umowy! Pracować 24 godziny na dobę, kontrolować, dbać, sprawdzać czy wszystko jest w porządku. przecież to nie tylko kwestia pracy, tu chodzi o coś więcej.