PARTNER PORTALU
  • BGK

Zalewski: Rewitalizacja musi służyć ludziom

  • PropertyDesign.pl    16 lutego 2016 - 12:55
Zalewski: Rewitalizacja musi służyć ludziom
Uczestnicy sesji „Śląsk: Projekt rewitalizacja”, która odbyła się w ramach 4 Design Days (fot.PTWP)

Rewitalizacja musi uwzględniać kontekst społeczny, a nie wyłącznie architektoniczny. Trzeba zapewnić odpowiedni miks usług, aby nowa przestrzeń żyła przez 24 godziny na dobę.
Według Krzysztofa Zalewskiego, właściciela pracowni Zalewski Architecture Group, nie jest dobrze, gdy rewitalizacja jest wyłącznie przestrzenna i architektoniczna.

- Ona musi się wiązać z rewitalizacją społeczną konkretnej przestrzeni. Trzeba zapewnić odpowiednia mieszankę usług, aby nowa przestrzeń miała szansę żyć przez 24 godziny na dobę. Wtedy będzie służyła ludziom – stwierdził Krzysztof Zalewski podczas sesji „Śląsk: Projekt rewitalizacja”, która odbyła się w ramach 4 Design Days.

Czytaj też: Katowice nie są już miastem kopalni, ale ciekawych wydarzeń

Według architekta, katowicką Strefę Kultury tworzą ikoniczne obiekty architektury, które niestety są odwiedzane okazjonalnie. - Międzynarodowe Centrum Kongresowe to nie jest miejsce, do którego przychodzi codziennie zwykły Kowalski. Podobnie jest z salą Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Jeśli chodzi o Muzeum Śląskie, to przestrzeń jest interesująca, ale pozostaje pytanie, czy ona odgrywa jakąkolwiek rolę w kontekście rewitalizacji społecznej – zastanawia się Krzysztof Zalewski.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.