PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaliczki za pracę przy budowie dróg

  • PAP    5 października 2012 - 18:49
Zaliczki za pracę przy budowie dróg

Mazowiecki oddział GDDKiA wypłacił zaliczki kolejnym 20 przedsiębiorcom, którym wykonawcy nie zapłacili za pracę przy budowie dróg – poinformowała rzeczniczka oddziału Małgorzata Tarnowska.
Firmy, którym wypłacono pieniądze, to podwykonawcy spółki DSS.

„Firmy te otrzymają zaliczki w wysokości 50 proc. uznanej należności. Łączna kwota dzisiejszych dyspozycji sięga 4,1 mln zł, co oznacza, że oddział w Warszawie wypłacił poszkodowanym przedsiębiorcom prawie 6 mln zł” – poinformowała rzeczniczka.

Czytaj też: GDDKiA nie pozwoli wyłudzić pieniędzy

Dodała, że trwa weryfikacja pozostałych wniosków złożonych przez poszkodowanych przedsiębiorców.

„Kolejne dyspozycje wypłat zaliczek będą sukcesywnie przekazywane do banku po zweryfikowaniu dokumentów. Wszystkie pieniądze na wypłaty dla poszkodowanych przedsiębiorców zostaną uregulowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. GDDKiA będzie dochodziła zwrotu wszystkich środków od wykonawców” – poinformowała Tarnowska.

Do tej pory do warszawskiego oddziału Dyrekcji wpłynęło 95 wniosków na blisko 50 mln zł.

Zgodnie z ustawą z 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, który z kolei będzie dochodził pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili.

Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.