PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamiast parku wodnego będzie... Aquadrom

  • AW    21 marca 2012 - 15:07
Zamiast parku wodnego będzie... Aquadrom

Park Wodny w Rudzie Śląskiej miał być kolejnym aquaparkiem w województwie śląskim, stanie się swego rodzaju sportowym multipleksem. Korzystać z tamtejszych atrakcji będzie można od 1 września.
Pierwszego dnia wiosny zarząd spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej oficjalnie ogłosił nową nazwę inwestycji oraz datę jej otwarcia. Aquadrom rozpocznie działanie 1 września. Do tego czasu obiekt poddany zostanie niezbędnym kontrolom służącym bezpieczeństwu jego użytkowników.

Nazwa „Aquadrom" (przypomnijmy, że poprzednie władze miasta chciały by kompleks nazywał się "Oti" jako hołd pochodzacej z Rudy Śl. pływaczce Otylii Jedrzejczak) ma sugerować, że to nie zwykły park wodny ale obiekt, którego oferta wykracza daleko poza funkcje parków wodnych. Basen z ruchomym dnem czy tuba dla płetwonurków to tylko niektóre z atrakcji dostępnych dla przyszłych gości Aquadromu.

- Aquadrom to połączenie dwóch rozbudowanych i uzupełniających się stref, które swoją innowacyjnością i zakresem oferty gwarantują różnorodny, bogaty wachlarz form wypoczynku i rekreacji - opowiada Ewa Truchan, prezes zarządu spółki Park Wodny w Rudzie Śląskiej. - Cechą wyróżniającą inwestycję jest silnie rozwinięta strefa sucha, która mogłaby stanowić odrębny obiekt.

Obiekt podzielony jest na wspomniane dwie części: strefę suchą oraz strefę mokrą. W skład infrastruktury wodnej wchodzą baseny kąpielowe o różnych głębokościach, wielkościach i ze zróżnicowaną temperaturą wody. Warto zwrócić uwagę na nietypowe elementy, a zwłaszcza na wspomniane już wcześniej: unikalny basen z ruchomym dnem czy tubę dla płetwonurków o głębokości 7 metrów. Dodatkowo na terenie Strefy dostępne będą także zjeżdżalnie, fontanny, gejzery, bicze wodne oraz basen dedykowany rodzicom z dziećmi.

- W istocie kompleks będzie pełnił rolę swego rodzaju centrum czasu wolnego, gdzie w jednym miejscu będzie można skorzystać z różnych form aktywności ruchowej, także tej nie związanej z wodną rozrywką - dodaje Ewa Truchan.

Strefa Sucha to przede wszystkim rozbudowana strefa fitness, siłownia z wysoce zaawansowanym technologicznie sprzętem do treningów, 3 korty do gry w squasha i sale do zajęć grupowych - tanecznych i aerobowych. Ponadto do dyspozycji gości pozostawać będzie atrakcyjne saunarium z całorocznym ogrodem zewnętrznym oraz punkty gastronomiczne.

Obiekt zostanie otwart po wakacjach czyli pół roku później niż zapowiadano. Czytaj też: Ruszy aquapark w Rudzie Śląskiej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.