PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamienili wyrobisko w teren rekreacyjny

  • PAP    20 grudnia 2012 - 19:08
Zamienili wyrobisko w teren rekreacyjny

Ponad 4,8 mln zł kosztowała rekultywacja wyrobiska po cegielni w Jaśle. Dzięki inwestycji, która w znacznej części została dofinansowana z budżetu UE, powstał teren rekreacyjno-wypoczynkowy.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa urzędu miasta w Jaśle Agata Koba, wokół zbiornika, który powstał w wyniku eksploatacji cegielni, stworzono szereg atrakcji sportowych i rekreacyjnych. "Dzięki projektowi powstały m.in. pomosty i wyspy pływające, przystań oraz wiata na sprzęt wodny. Wybudowano również ścieżki spacerowe" - dodała.

Poza tym, w pobliżu zbiornika wybudowano zadaszony bar grillowy z tarasem, place zabaw ze sztuczną nawierzchnią oraz tzw. ścieżkę zdrowia. Jak podkreśliła Koba, powstały również miejsca do gry w szachy/warcaby oraz boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni do gry w koszykówkę i siatkówkę.

"Powstał również plac do siatkówki plażowej. W ramach projektu zostały wybudowane drogi dojazdowe i parkingi. Za wyjątkiem baru grillowego i wiaty na sprzęt pływający, korzystanie z obiektów będzie bezpłatne" - zaznaczyła.

Wartość projektu pn. "Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej w Jaśle" wyniosła ponad 4,8 mln zł; z czego dofinansowanie ze środków UE to ponad 3,8 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.