Zamieszanie wokół elewacji Spodka

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 28-01-2011
  • drukuj
Charakterystyczna katowicka hala w metalowych łuskach? Taki jest projekt. Łuski pokryją Spodek o ile konserwator je zaakceptuje, a to jeszcze nie przesądzone - pisze "Gazeta Wyborcza Katowice".

Zgodnie ze specyfikacją przetargową ( przetarg wygrał Mostostal Warszawa) stalowe łuski były się tylko jedną z możliwości pokrycia elewacji, ale zaskoczenia przy prezentacji projektu nie było.

- Elewacja zostanie wykonana z łusek aluminiowych. Pozostaje jeszcze tylko uzgodnić ich kolor i fakturę. Przygotujemy próbki, dzięki którym inwestor i konserwator zabytków będą mogli podjąć w tej kwestii decyzje - mówi dla "Gazety" Kinga Romanowska z biura prasowego Mostostalu Warszawa.

Spodek jest jednak wpisany do rejestru zabytków i bez zgody konserwatora renowacja taka się nie odbędzie. A ten, jak podaje dla "GW " katowici magistrat, odrzucił to rozwiązanie i zasugerował wykorzystanie na elewacji elementów na bazie cementu. - mówi Roman Olszewski, naczelnik wydziału budownictwa. Wątpliwości iczy zaproponowany materiał elewacyjny nie obciążyłby zanadto konstrukcji Spodka, mają wyjaśnić naukowcy z Politechniki Śląskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Byłem przy tej elewacji i nic...nie widziałem ciekawego!

3X, 2011-01-28 10:03:37 odpowiedz

Machnijcie na żółto niebiesko jak chce RAŚ i tyle. Ukraińcom to też się spodoba - to ich barwy narodowe.

Andy, 2011-01-28 09:17:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE