PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamkną drogę krajową nr 45

  • PAP    30 lipca 2013 - 17:00
Zamkną drogę krajową nr 45

- Z powodu gwałtownego pogorszenia się stanu technicznego nasypu drogi krajowej nr 45 trasa na odcinku Opole - Zawada zostanie zamknięta. Nasyp jest w takim stanie, że grozi obsunięciem.
Droga zostanie zamknięta we wtorek o godz. 17, przy wsparciu policji. Wyłączona z ruchu będzie zarówno dla ciężarówek jak i samochodów osobowych. Jeszcze w poniedziałek opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że droga na czas remontu będzie wyłączona z ruchu jedynie dla ciężarówek, które będą musiały korzystać z objazdów. Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone już we wtorek, a nie jak pierwotnie planowano w środę. Będą obowiązywać prawdopodobnie przez cały sierpień.

"Drogę musimy zamknąć ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Wynika to z gwałtownego pogorszenia się stanu technicznego nasypu drogi, co grozi jego całkowitym obsunięciem się" - poinformował rzecznik prasowy opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz.

Utrudnienia dotyczące korzystania z drogi wyjazdowej z Opola prowadzącej w stronę Kluczborka pojawiły się już w czerwcu br. Po ulewnych deszczach drogowcy zauważyli, że asfalt na drodze pękł. Awaria była spowodowana osuwaniem się nasypu, po którym biegnie droga. Zdecydowano o zamknięciu jednego pasa ruchu na czas remontu. Grunt, na którym znajduje się nasyp jest niestabilny i osiada po ulewach. Gdy jest sucho, tego problemu nie ma.

Opolska GDDKiA miała przygotowaną dokumentację remontu tego odcinka drogi oraz leżącego na niej mostu, ale wcześniej nie było na to pieniędzy. Teraz odcinek nasypu zostanie osuszony i wzmocniony. Zrobiony zostanie drenaż, a nasyp będzie odizolowany od grząskiego podłoża.

Przez cały sierpień samochody będą musiały korzystać z objazdów. Pojazdy jadące z Opola w stronę Kluczborka muszą się kierować obwodnicą Opola w stronę DK 46 w kierunku Ozimka. Następnie pojadą drogą wojewódzką 463 przez Jedlice i Dylaki do Bierdzan, gdzie wrócą na DK 45.

Ciężarówki jadące z Kluczborka do Opola pojadą w odwrotną stronę. W Bierdzanach odbiją na DK 463, następnie przez Jedlice i Ozimek drogą krajową 46 dotrą do obwodnicy Opola.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: