PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamkną hol wrocławskiego dworca PKP na noc

  • PAP    13 października 2012 - 15:21
Zamkną hol wrocławskiego dworca PKP na noc

Od poniedziałku hol główny Dworca Głównego PKP będzie zamykany na noc w godzinach 24-4. W tym czasie obsługę podróżnych przejmie Pawilon Południowy.
Jak poinformował rzecznik wrocławskiego PKP Bartłomiej Sarna, w nocy z 15 na 16 października hol dworca Wrocław Główny zostanie po raz pierwszy zamknięty na noc. Od tego dnia stanie się to regułą. Wyjątkami będą tylko i wyłącznie dni wzmożonego ruchu podróżnych (długie weekendy i ważne święta).

Czytaj też:  Dworce stają się kłopotliwe

"Zamykanie holu kasowego dworca jest spowodowane koniecznością utrzymania czystości w budynku. Natomiast wybór godzin zamknięcia holu nie jest przypadkowy, gdyż w tym czasie ruch pociągów jest najmniejszy (łącznie przyjeżdża i odjeżdża jedenaście składów)" - tłumaczył rzecznik.

Obsługę podróżnych w tych godzinach przejmie Pawilon Południowy, czyli tzw. dworzec nocny od strony ul. Suchej. Podróżni znajdą w nim kasy biletowe, toalety, a także poczekalnię znajdującą się na piętrze.

"Podróżni będą mogli dostać się do budynku dworca przez wejście główne i dalej przez wygrodzone za pomocą słupków przejście przez hol kasowy i tunel centralny w kierunku Pawilonu Południowego" - mówił Sarna.

Dodał, że zamknięte będą jedynie wejścia boczne do holu kasowego, a także dwa boczne wejścia do budynku dworca z poziomu parkingu podziemnego.

By ułatwić podróżnym orientację w nowej sytuacji, przy wejściach bocznych do holu kasowego zostaną ustawione tablice informacyjne kierujące do wejścia głównego i Pawilonu Południowego. W holu stanie natomiast tablica kierująca do Pawilonu Południowego. Podróżni będą też informowani przez dworcowe megafony o zamykaniu holu kasowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • krzyciel, 2012-10-15 09:18:27

    Miałem kiedyś przymusową przerwę w podróży w Berlinie, do którego dotarłem dość późnym wieczorem, a dalszą podróż mogłem kontynuować dopiero rano. Nie było sensu szukać noclegu, więc spędziłem noc na Dworcu Głównym (trochę pospacerowałem po nocmym Berlinie, ale było dość chłodno, więc większość czas...u przesiedziałem w budynku dworca). Oczywiście był czynny całą noc (w tym czynny był McDonald's, gdzie można było coś zjeść i wypić kawę). Na dworcu czyściutko i spokojnie, gdzieniegdzie tylko spali podróżni czekający na pociągi (głównie młodzi ludzie). Po budynku chodziły patrole policji, więc było bezpiecznie. Tak się złożyło, że wracając z Berlina miałem znów pzrerwę w podróży, tym razem w Poznaniu, gdzie około 2 godziny musiałem czekać w nocy na pociąg. I te 2 godziny wlokły mi się dłużej niż o wiele ich więcej w Berlinie. Bo trochę trudno jest czekać w obskurnym budynku, bez żadnych miejsc siedzących. Słowem - Berlin to Europa. A u nas, zamiast pogonić z dworców bezdomnych, zamyka się dworce, każąc ludziom czekać, no właśnie - niewiadomo gdzie.  rozwiń
  • TLu, 2012-10-14 23:57:02

    Nie ma godziny 24, jest godzina 0. podobnie w systemie dziesiętnym nie ma cyfry dziesięć.