PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamkną stadion na czas meczu

  • PAP    21 września 2012 - 20:29
Zamkną stadion na czas meczu

Wojewoda warmińsko-mazurski zdecydował w piątek, że niedzielny mecz pierwszoligowego Stomilu Olsztyn z Flotą Świnoujście odbędzie się bez udziału publiczności. Decyzja jest związana z burdami, do których doszło podczas meczu w ostatnią sobotę.
"Decyzję tę wojewoda podjął ze względu na negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa podczas meczu przeprowadzonego 16 września pomiędzy Stomilem a Zawiszą Bydgoszcz" - poinformowała rzecznik wojewody Edyta Wrotek. Dodała, że organizator nie spełnił wymogów zawartych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Podczas meczu Stomilu z Zawiszą Bydgoszcz doszło do burd. Kibice - zarówno przyjezdni jak i olsztyńscy - podpalili szaliki i flagi, skandowali wulgarne hasła, rzucali butelkami i krzesełkami, łamali ogrodzenie, nie słuchali poleceń policji; podczas zajść mieli twarze zasłonięte kominiarkami.

Decyzja wojewody została podjęta na wniosek komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

"Decyzja wojewody ma zdyscyplinować nie tylko organizatora imprezy masowej, ale i jej uczestników, tak by w przyszłości wyeliminować negatywne zachowania" - podkreśliła Wrotek.

Zakaz wojewody dotyczy tylko niedzielnego meczu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.