PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamknięcie Zaściankowej wstrzymane

  • www.Bezrzecze24.pl    3 sierpnia 2012 - 09:54
Zamknięcie Zaściankowej wstrzymane

To jednak jeszcze nie koniec sporu o nielegalne połączenie ulic gminy Dobra i Szczecina.
Decyzję w sprawie ul. Zaściankowej zmieniono już po raz kolejny, wprowadzając zamieszanie wśród mieszkańców i wszystkich zainteresowanych, włączając w to media. Na sobotnim spotkaniu w szczecińskim magistracie zawarto porozumienie z gminą Dobra. Blokady na końcu ulicy Zaściankowej nie pojawią się przynajmniej do końca września.

28 lipca 2012r. odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy Dobra z władzami Szczecina w sprawie zamknięcia ulicy Zaściankowej w Szczecinie. Po długiej dyskusji ustalono, że wójt gminy Dobra Teresa Dera na sesji rady gminy 27 września 2012r., przedłoży propozycję zmiany budżetu, wprowadzającą zadanie pod nazwą: „Przebudowa ulicy Zaściankowej”. Na podstawie tej zmiany zostanie zlecone opracowanie „Programu funkcjonalno użytkowego”.

Do czasu uzyskania informacji o przewidywanych kosztach inwestycji, miasto Szczecin, na prośbę gminy, wstrzyma się z montażem barier drogowych.

„Gminie Dobra również zależy na tym, aby ta sytuacja, która ma miejsce została uregulowana zgodnie z prawem. Poprosiliśmy pana prezydenta, o to aby wstrzymał się z ustawieniem barier na styku ulic łączących obie gminy do czasu podjęcia na sesji ostatecznej decyzji czy gmina Dobra ma możliwości finansowe przebudować tę drogę zgodnie z przepisami” – mówiła podczas sobotniego briefingu Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Zakładany termin sporządzenia „Programu funkcjonalno użytkowego” ustala się na styczeń 2013 r. W zależności od kosztu zadania, gmina Dobra jednoznacznie poinformuje o możliwości lub jej braku zawarcia porozumienia w sprawie realizacji inwestycji.

„Nam zależy na tym, aby stworzyć połączenie, które będzie zgodne z prawem i bezpieczne, a nie na zamykaniu drogi. Jeśli są choć małe szanse na to, by ten przejazd poprawić, to warto jeszcze rozmawiać” – mówił podczas spotkania Mariusz Kądziołka zastępca prezydenta Szczecina.

Kilka lat temu bez jakichkolwiek pozwoleń i uzgodnień ze Szczecinem włączono się siecią dróg gminy Dobra w ul. Zaściankową. W dokumentacji jest ulicą bez przejazdu i zakończoną placem manewrowym na granicy z gminą Dobra. Służyć miała wyłącznie jako droga dojazdowa do posesji.

Z biegiem lat sytuacja uległa zmianie. Przez ulicę Zaściankową odbywał się coraz większy ruch. Uliczka osiedlowa stała się drogą tranzytową. Dalsze wydawanie pieniędzy tylko przez Szczecin na utrzymanie przejezdności ul. Zaściankowej nie jest zasadne, i dlatego miasto było gotowe postawić bariery betonowe.

Decyzja została jednak odwołana, bo gmina Dobra zwróciła się z prośbą o wstrzymanie montażu barier do czasu uzyskania informacji o kosztach inwestycji, zawartych w „Programie funkcjonalno użytkowym”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.