PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamknięta część mostu średnicowego w Warszawie

  • PAP    29 czerwca 2013 - 09:42
Zamknięta część mostu średnicowego w Warszawie

W sobotę 29 czerwca kolejarze na dwa miesiące zamkną część warszawskiego mostu średnicowego. Pasażerów dojeżdżających pociągiem do Warszawy z okolicznych miejscowości czekają utrudnienia, ale pociągi dalekobieżne powinny kursować bez większych zmian.
Most zostanie zamknięty o północy z piątku na sobotę. Kolejarze zapowiadają, że remont potrwa do 1 września. Kolejny etap prac planowany jest dopiero na wiosnę przyszłego roku. Koszt całej inwestycji to ok. 8,7 mln zł. Efektem prac będzie podniesienie dopuszczalnej prędkości na moście z obecnie obowiązujących 40 km/godz. do 60 km/godz., co znacznie zwiększy jego przepustowość.

Przez most przechodzą tory tzw. średnicowej linii dalekobieżnej i linii podmiejskiej, z której korzystają pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, obsługujące ruch aglomeracyjny. Remontowane będą właśnie tory linii podmiejskiej. Oznacza to, że pociągi na odcinku Warszawa Śródmieście - Warszawa Wschodnia nie będą w wakacje jeździć w ogóle.

Podczas wakacji będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Blisko 160 pociągów Kolei Mazowieckich i 40 SKM pojedzie po torach dalekobieżnych, co oznacza kursowanie z pominięciem przystanków Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota. Głównie będą to pociągi z kierunku Modlina, Siedlec (44 dobowo), Skierniewic (32 dobowo), Radomia oraz kilka z kierunku Łowicza, szczególnie w godzinach porannego szczytu.

Pozostałe pociągi z i w kierunku Pruszkowa, Łowicza, Radomia będą kursować do i ze stacji Warszawa Zachodnia, natomiast pociągi z i w kierunku Mińska Mazowieckiego, Pilawy, Tłuszcza będą kończyć i zaczynać bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Śródmieście ma kursować 125 pociągów dziennie, zapewniając ok. 3 - 4 połączenia na godzinę.

Most średnicowy ma pięć przęseł i 470 metrów długości. Codziennie linią średnicową przejeżdża około 800 pociągów. Kolejarze apelują do pasażerów, by sprawdzali rozkłady jazdy na dworcach i w internecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.