PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamojskie budowle najlepsze

  • zamojska.com    27 grudnia 2010 - 21:45

Rynek Wodny i Centrum Kultury Filmowej Stylowy wyróżnione zostały w 10. edycji Międzynarodowego Konkursu o Kryształową Cegłę - na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.
Uroczysta gala, na której podsumowano konkurs, odbyła się 9 grudnia w Filharmonii Lubelskiej. O Kryształową Cegłę rywalizowało 61 inwestycji z kraju i zagranicy, w 10 kategoriach. W kategorii Przestrzenie Publiczne Kryształową Cegłę zdobyło miasto Zamość za rewitalizację Rynku Wodnego. Kryształową Cegłę z rąk wojewody lubelskiego Genowefy Tokarskiej odebrał prezydent miasta Zamość Marcin Zamoyski.

Rynek Wodny rewitalizowany był w ramach projektu "Rewitalizacja zabytkowego Starego Miasta w Zamościu, jedynego obiektu z województwa lubelskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO". Całkowita wartość projektu to 6, 4 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wyniosło niemal 5, 5 miliona złotych. Kolejną nagrodą było wyróżnienie budynku Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu.

Są to już kolejne wyróżnienia dla Zamościa w tym konkursie. W poprzedniej edycji konkursu Kryształowa Cegła przyznana została w kategorii Rewaloryzacje Obiektów Zabytkowych za remont Zespołu Fortecznego Bramy Szczebrzeskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.