PARTNER PORTALU
  • BGK

Zamojskie Nowe Miasto prawie jak Starówka

  • zamojska.com    16 sierpnia 2011 - 12:00
Zamojskie Nowe Miasto prawie jak Starówka

Po rewitalizacji zespołu staromiejskiego nadszedł czas na Nowy Rynek. Stylowe, drewniane sklepy już zastępują blaszaki handlowców.
Koszt tej „operacji plastycznej” dzielnicy to prawie 7 milionów złotych.

Nowym, drewnianym sklepom towarzyszą latarnie, parking, stojaki na rowery, ławki i stoliki, przy których już teraz niektórzy z przechodniów odpoczywają.

– Bardzo wygodne ławki – zauważa 64-letnia pani Halina, która co czwartek przyjeżdża tutaj zrobić zakupy.

– Nowe budynki także mi się bardzo podobają. To nie to, co blaszane molochy. Teraz Nowe Miasto zaczyna przypominać nawet Starówkę. To chyba przez te latarnie – zastanawia się pani Halina. – Grunt, że można tu wypocząć podczas zakupów – dodaje nasza rozmówczyni.

Taka ma być też funkcja Rynku Nowego Miasta, które w przyszłosci będzie mieć charakter handlowo-rekreacyjny. Zmieniony wygląd jednej z czterech kwart Nowego Rynku już poprawił wizerunek całej dzielnicy, a jak wynika z planów zamojskiego magistratu, niebawem podobne zmiany czekają pozostałe trzy kwarty.

Wyremontowane mają zostać także ulice Spadek, Styczniowa, Waryńskiego, Zarwanica i Nowy Rynek. Odnowione będzie również Przedszkole Miejskie Nr 2 oraz szalet miejski przy ulicy Reja – powstaną tu prysznice i toalety przystosowane dla potrzeb niepełnosprawnych.

Oprócz tego pojawią się place zabaw, tory przeszkód i nowe alejki. Niestety, w związku ze zmianami części handlowców z końcem miesiąca wygasają umowy. To oznacza, że będą musieli opuścić plac i znaleźć sobie nowe miejsce do pracy.

Pieniądze na ten cel miasto pozyskało z regionalnego programu operacyjnego.

Obszar przy Domu Handlowym „Agora” był przez długi czas otoczony płotem. Teraz jednak okazuje się, że warto było go tak długo znosić.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.