PARTNER PORTALU
  • BGK

Zaporowe ceny na dworki i pałace

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    21 stycznia 2011 - 06:42

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawi w tym roku na sprzedaż 20 zabytkowych dworków i pałaców. Liczy na zysk rzędu 20 mln zł.
Pierwsze pod młotek idą dwory we wsiach Jarosławki i Włościejewki w Wielkopolsce. Pierwszy wyceniono na 559 tys. zł, drugi na 691 tys. zł. W następnej kolejności do sprzedaży trafią m.in. zespół pałacowo-parkowy Ławica koło Kłodzka i pałacyk w Pyszczynie w okolicach Świdnicy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Choć – jak wyliczyła Światowa Organizacja Turystyki – obłożenie w hotelach urządzonych w stylowych murach jest o 30-40 proc. większe niż w nowoczesnych, chętnych na polskie dworki nie ma wielu. Przetargiem na Włościejewki zainteresowane są trzy osoby, o Jarosławki nie pytał nikt Wszystko przez ceny – oba obiekty wycenione zostały na ponad 2 mln zł.

Eksperci specjalizujący się w handlu zabytkowymi nieruchomościami uważają, że wyceny rzeczoznawców zatrudnionych przez agencję są za wysokie i przetargi trzeba będzie powtórzyć.

Powtórzenie przetargu często oznacza dla Skarbu Państwa mniejsze zyski. – Gdyby agencja od razu wyszła z atrakcyjną ceną, to zgłosiłoby się więcej chętnych – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ZAGÓRAMI, 2011-01-21 08:28:17

    Donna w siebie zapatrzonna ? Straszy w oknie,macha do gości ! A goście tłumnie chcą odwiedzić pałac-hotel... Taki scenariusz za 2albo nawet 9 milionów rysują sobie potencjalni inwestorzy ! Ale czy tak będzie?