PARTNER PORTALU
  • BGK

Zarząd województwa śląskiego zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

  • AW    17 września 2014 - 18:40
Zarząd województwa śląskiego zatrudnia osobę, na którą doniósł do prokuratury?

Tak twierdzi Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska i krytykuje powierzenie dokończenia budowy Stadionu Śląskiego wiceprezesowi spółki Mostostal Zabrze Holding.
Gorzelik przypomina o złożeniu do prokuratury przez zarząd województwa śląskiego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy budowie zadaszenia Stadionu Śląskiego. Zdaniem władz regionu do awarii i opóźnień doszło na skutek niedbałości wykonawcy, który dopuścił do montażu wadliwie wykonanych łączników.

Czytaj też: Awaria na Stadionie Śląskim to wina wykonawcy? Jest doniesienie do prokuratury

Jednak osoba, która znalazła się w kręgu podejrzanych przez zarząd o poważne zaniedbania podczas prac nad zadaszeniem Stadionu Śląskiego, nadal kieruje samorządową spółką odpowiedzialną za dokończenie inwestycji.

Mowa o Jarosławie Antoniaku, który w momencie opisanych w zawiadomieniu wydarzeń pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora ds. technicznych spółki Mostostal Zabrze Holding.

- Choć postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko, z prostego zestawienia wyżej wymienionych faktów wynika, że prezes spółki, której zadaniem jest dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego, podejrzewany jest przez zarząd województwa o rażące zaniedbanie swoich obowiązków w czasie pełnienia kierowniczej funkcji w firmie Mostostal Zabrze Holding. - podkreśla Gorzelik.

Z zestawienia faktów wynika również, zdaniem Gorzelika, że zarząd województwa albo wykazał się rażącym brakiem konsekwencji, albo też własne zawiadomienie traktuje wyłącznie jako zabieg wizerunkowy.

- Poczynania zarządu mogą wywołać wrażenie, że próbując ratować swój wizerunek w regionie Platforma Obywatelska przewraca się o własne nogi- komentuje szef RAŚ.

Czytaj też: Jest umowa na dach nad Stadionem Śląskim. Gigant gotowy do końca 2016 r.?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.