PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbiornik Świnna Poręba gotowy w 2015 r.

  • PAP    6 grudnia 2013 - 13:02
Zbiornik Świnna Poręba gotowy w 2015 r.

- Zbiornik wodny Świnna Poręba na rzece Skawie, w woj. małopolskim, zostanie oddany do użytku w 2015 r., a nie jak planowano pierwotnie, w 2013 r. - przewiduje znowelizowana w piątek ustawa ws. ustanowienia programu budowy tego zbiornika.
Przesunięcie terminu było konieczne z powodu opóźnień prac kolejowych na tym terenie.

Sejm przyjął w piątek jednogłośnie nowelizację ustawy o ustanowieniu programu budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba w latach 2006-2013.

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski zapewnił w Sejmie, że są pieniądze w budżecie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wszystkie prace związane z tym przedsięwzięciem i rozstrzygnięte przetargi. "Dzisiaj na budowie pracuje kilkaset osób.(...) Na wszystkie prace techniczne mamy zagwarantowane środki finansowe" - podkreślił. Dodał, że całość prac ma być zakończona do przyszłego roku.

Według Centrum Informacyjnego Rządu cały program ma kosztować 1 mld 634,1 mln zł.

Zbiornik Świnna Poręba pełni funkcje przeciwpowodziowe i retencyjne. Dokończenie jego budowy oznacza lepsze zabezpieczenie przed powodzią obszarów doliny Skawy i Wisły, poniżej ujścia Skawy do Krakowa. Jak informowało wcześniej CIR, przyczyni się to do rozwoju infrastruktury technicznej i gospodarczej tych terenów. Wokół zbiornika możliwy będzie też rozwój usług turystycznych.

Ustawa wejdzie w życie z dniem ogłoszenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.