PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbiornik Świnna Poręba oddadzą w 2015 r.

  • PAP    12 grudnia 2013 - 15:47
Zbiornik Świnna Poręba oddadzą w 2015 r.

Senat nie wniósł w czwartek poprawek do nowelizacji ustawy w sprawie ustanowienia programu budowy zbiornika wodnego Świnna Poręba na rzece Skawie, w woj. małopolskim. Zakłada ona, że zbiornik zostanie oddany do użytku w 2015 r.
Pierwotnie zbiornik Świnna Poręba miał być oddany do użytku w 2013 r. Przesunięcie terminu było konieczne z powodu opóźnień prac kolejowych na tym terenie.

Jak mówił wcześniej wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski, są pieniądze w budżecie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wszystkie prace związane z tym przedsięwzięciem i rozstrzygnięte przetargi. Dodał, że całość prac ma być zakończona do przyszłego roku.

Czytaj tez:  Zbiornik Świnna Poręba gotowy w 2015 r.

Według Centrum Informacyjnego Rządu cały program ma kosztować 1 mld 634,1 mln zł.

Zbiornik Świnna Poręba pełni funkcje przeciwpowodziowe i retencyjne. Dokończenie jego budowy oznacza lepsze zabezpieczenie przed powodzią obszarów doliny Skawy i Wisły, poniżej ujścia Skawy do Krakowa. Jak informowało wcześniej CIR, przyczyni się to do rozwoju infrastruktury technicznej i gospodarczej tych terenów. Wokół zbiornika możliwy będzie też rozwój usług turystycznych.

Teraz ustawa trafi do podpisu prezydenta. Ma ona wejść w życie z dniem ogłoszenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.