PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudowali miasteczko ruchu drogowego w Pile

  • PAP    9 grudnia 2013 - 18:33
Zbudowali miasteczko ruchu drogowego w Pile

Ulica z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi oraz ścieżki rowerowe znalazły się w miasteczku ruchu drogowego, które powstało w Pile. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży.
Obiekt powstał w ramach ogólnopolskiego projektu edukacji dzieci i młodzieży "Budujemy miasteczka ruchu drogowego", który jest realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Celem projektu jest nauka zasad ruchu drogowego, bezpiecznych zasad poruszania się, a w konsekwencji poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach.

W miasteczku są odcinki proste, skrzyżowania, a także jezdnie imitujące drogi polne, ścieżki rowerowe i chodniki. Są też znaki drogowe, sygnalizacja świetlna oraz próg zwalniający.

W miasteczku będzie można przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową i motorowerową dla młodzieży.

Miasteczko powstało w pobliżu Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile. Jego budowa trwała 5 miesięcy. Wartość inwestycji wyniosła niemal 490 tys. zł netto.

W ramach ogólnopolskiego projektu do 2014 r. w 15 województwach ma powstać 20 nowych miasteczek ruchu drogowego. Inwestycje będą kosztowały w sumie 10 mln zł, z czego 8,5 mln zł sfinansuje Unia Europejska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: