PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują 200 km tras rowerowych w świętokrzyskim

  • PAP    7 września 2012 - 18:58
Zbudują 200 km tras rowerowych w świętokrzyskim

200 kilometrów nowoczesnych tras rowerowych powstanie w województwie świętokrzyskim do końca czerwca 2015 roku w ramach projektu "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej". Odcinek świętokrzyski to pierwsza część trasy łączącej pięć wschodnich województw Polski.
Cała rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Odcinek zaplanowany w świętokrzyskim zacznie się w okolicach Sandomierza i skończy w Sielpi koło Końskich. Wartość regionalnej części projektu to prawie 24 mln złotych.

"Budowa tej rowerowej autostrady w świętokrzyskim zacznie się najwcześniej. Cieszymy się też, że prawo do promowania trasy w całej Polsce otrzymała nasza Regionalna Organizacja Turystyczna" - mówił w piątek podczas uroczystości podpisania umowy o realizacji inwestycji marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Partnerem samorządu województwa jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. Jeszcze w tym roku wykonawca, Świętokrzyski Zarząd Dróg, ogłosi przetargi na projekty wykonania tras.

"Chcemy, aby trasa była szkieletem, do którego będą dochodzić mniejsze ścieżki gminne. W tej chwili takich mamy w regionie około 2 tys. kilometrów" - powiedział dyrektor Departamentu Promocji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach i równocześnie prezes świętokrzyskiej organizacji turystycznej Jacek Kowalczyk.

Projekt "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Orientacyjna wartość projektu to 50 mln euro, z czego 42,5 mln euro pochodzi z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.