PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują galerię w formule PPP?

  • propertynews.pl    20 października 2011 - 22:26
Zbudują galerię w formule PPP?

Retail Provider, fundusz private equity, który jest właścicielem PKS Olsztyn, wystąpił do spółek PKP SA i Przewozy Regionalne oraz władz Olsztyna z propozycją budowy w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego zintegrowanego centrum komunikacyjnego z galerią handlową.
To pierwsze z serii zaplanowanych przez fundusz przedsięwzięć tego typu.

- Potwierdzam otrzymanie propozycji przystąpienia do rokowań. Jeśli strony dojdą do porozumienia, będziemy przygotowywać model współpracy, który co do założeń funkcjonalnych jest implementowany obecnie w Katowicach i w Poznaniu - powiedział Paweł Olczyk, członek zarządu PKP SA.

Koncepcja zintegrowanego centrum komunikacyjnego w Olsztynie zakłada utrzymanie działalności przewozowej PKS Olsztyn, rewitalizację Dworca Głównego PKP i budowę nowoczesnej galerii handlowo-rozrywkowej.

- Naszym zdaniem funkcje transportowe - w tym dworcowe - i komercyjne są wobec siebie synergiczne. Ich połączenie zagwarantuje stworzenie wizytówki miasta w miejscu, które dziś negatywnie odbija się na jego wizerunku - mówi Tomasz Andryszczyk, rzecznik inwestora.

Spółka Retail Provider, jako podmiot typu private equity, 4 października nabył od Skarbu Państwa PKS Olsztyn. W ramach umowy prywatyzacyjnej firma zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności gospodarczej w zakresie transportu pasażerskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.