PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują most, ale na razie zamknęli drogę

  • PAP    5 maja 2014 - 15:54

W poniedziałek zamknięto drogę powiatową Bierawa - Cisek w związku z budową mostu na Odrze. Inwestycja warta jest 20 mln zł. Nowy most m.in. umożliwi samochodom ciężarowym dojazd do pobliskich zakładów.
Jak powiedział dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie - Koźlu Arkadiusz Kryś, od kilku lat przez stary most o stalowej konstrukcji, ale drewnianej nawierzchni, mogły przejeżdżać już tylko samochody osobowe i niewielkie dostawcze.

Ruch dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony był zamknięty. Tymczasem w okolicy istnieje kilka zakładów, którym przeprawa jest potrzebna. Nowy most czteroprzęsłowy o długości 160 m, który został wybudowany obok starego, stalowo-drewnianego, powinien więc zdaniem Krysia odciążyć ruch ciężarówek w Kędzierzynie-Koźlu oraz być ułatwieniem w transporcie dla takich dużych przedsiębiorstw, jak istniejące w Kędzierzynie-Koźlu zakłady azotowe, czy kopalnia surowców w Kobylicach. Przeprawa pomoże też okolicznym rolnikom, którzy dotychczas nie mogli przy dużym tonażu z niej korzystać.


"Będzie to dodatkowa przeprawa przez Odrę poza miastem, obok tej na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Kolejna jest w Raciborzu w woj. śląskim" - dodał szef kędzierzyńskiego zarządu dróg.

Budowa nowego mostu zaczęła się w ubiegłym roku. Do chwili obecnej wylano w ramach inwestycji fundamenty, zbudowano przyczółki i filary, zamontowano konstrukcję stalową nowej przeprawy, a w ubiegłym tygodniu wylano betonową nawierzchnię. Teraz muszą być zbudowane drogi dojazdowe i rozebrany stary most, a tego nie można zrobić bez zamknięcia trasy.

Droga powiatowa na tym odcinku będzie wyłączona od poniedziałku najprawdopodobniej aż do końca września, czyli do ukończenia budowy. Objazd liczy ponad 20 kilometrów. Poprowadzony został od strony Ciska przez Landzmierz i Kobylice do drogi krajowej nr 40, potem na Brzeźce i Stare Koźle do Bierawy, i odwrotnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: