PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują nowy żłobek w Sochaczewie

  • AW/sochaczew.pl    24 października 2011 - 14:27

Ruszyły prace przy budowie nowego żłobka w Sochaczewie. Za dwa lata oddana do użytku zostanie placówka zapewniający opiekę 80 dzieciom.
Budynek stanie przy ul. Hanki Sawickiej, tuż obok Przedszkola Nr 1. Budowa prowadzona będzie w latach 2012-2013. Wstępnie założono, że inwestycja pochłonie 2,9 mln złotych. W ostatnich dniach burmistrz zatwierdził wyniki przetargu, który wskazał wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej żłobka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma DOM-BUD z Suwałk. Projektantowi przekazano już dokładne wytyczne, jakiego obiektu oczekuje ratusz.

- Rozważaliśmy kilka lokalizacji, ale ostatecznie wybraliśmy teren przy ul. Hanki Sawickiej. Duża, niezagospodarowana działka Przedszkola Nr 1 to idealne miejsce. Ścisłe centrum miasta, blisko dużych osiedli mieszkaniowych, wygodny dojazd z wszystkich dzielnic Sochaczewa – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Budynek żłobka oraz przedszkola zostaną połączone, gdyż kuchnia żłobka ma zająć się żywieniem wszystkich 180 maluchów, w obydwu obiektach. Nowa część w całości zostanie dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, dlatego w planach jest utworzenie grup integracyjnych. W samym budynku wyodrębnione zostaną cztery strefy: edukacyjna, rekreacyjno – sportowa, administracyjna i kuchenna.

Zmieni się otoczenie Miejskiego Przedszkola Nr 1: na placu zabaw powstaną strefy z podziałem na grupy wiekowe dzieci, przebudowany zostanie dojazd, plac wejściowy, chodniki, przybędzie miejsc parkingowych.

Żłobek powstaje z myślą o 80 dzieciach podzielonych na trzy grupy wiekowe: od 20 tygodnia życia do 1 roku życia' od 1 roku życia do 2 roku życia i od 2 roku życia do 3 roku życia.

Za sprawne funkcjonowanie placówki odpowiadać będzie ok. 24 pracowników w tym: dyrektor, 13 opiekunek, pielęgniarka, 3 kucharki, 2 osoby zajmujące się administracją, 2 sprzątaczki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.