PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują port lotniczy Gdynia-Kosakowo mimo decyzji KE

  • PAP    12 lutego 2014 - 12:51

Port lotniczy Gdynia-Kosakowo będzie budowany, mimo decyzji Komisji Europejskiej, która nakazała, by port zwrócił 21,8 mln euro (91,7 mln zł) pomocy - zapowiedział w środę prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
"To ważny projekt z punktu widzenia całego regionu" - zaznaczył prezydent. Budowę portu nazwał elementem strategicznego myślenia o przyszłości. "Jesteśmy przekonani, że takie właśnie inwestycje będą strategicznie służyły rozwojowi" - powiedział.

Komisja Europejska uznała, że pieniądze publiczne przekazane przez gminy Gdynia i Kosakowo na rzecz portu lotniczego Gdynia-Kosakowo przyznają beneficjentowi nienależną przewagę konkurencyjną, w szczególności nad lotniskiem w Gdańsku, co stanowi naruszenie unijnych zasad pomocy państwa. Samorządy Gdyni i Kosakowa nie zgadzają się z tym stanowiskiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • starsza, 2014-02-12 18:46:45

    Życzę Panu Prezydentowi Szczurek dużo siły dla realizacji tego projektu, bo ON ma rację. My chcemy polecieć do Tallina i do Rygi i do Wilna oraz do Kaliningradu i Petersburga. Może i do Hamburga? Mamy nadzieję że do nas też będą przylatywać i wylatywać co co mogą tylko jeźdźić przez Kosakowo, bo pow...iat wejherowski został zakazany i przyjeżdżający będą mogli pokonać zatokę na Hel łatwiej niż do tej pory. Trzymamy kciuki za Pana Prezydencie kciuki! Chcemy przyjaznego i tańszego latania.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: