PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują siłownie plenerowe w Warszawie

  • PAP    14 sierpnia 2013 - 11:39
Zbudują siłownie plenerowe w Warszawie

Stołeczny urząd miasta, zachęcony sukcesem Veturilo, postanowił wprowadzić w życie kolejny projekt mający na celu przekonanie warszawiaków do aktywności fizycznej. Do końca jesieni w Warszawie ma powstać 100 siłowni plenerowych - poinformował rzecznik prasowy ratusza Bartosz Milczarczyk.
"Warszawiacy dbają o formę i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, postanowiliśmy stworzyć miejsca, gdzie mogliby aktywnie spędzać wolny czas. Takie obiekty są ciekawym i całkiem popularnym rozwiązaniem" - mówi Milczarczyk.

Do tej pory siłownie plenerowe zostały otwarte na Bemowie i Ursynowie. Na stronie www.wdobrejkondycji.waw.pl mieszkańcy Warszawy do 31 lipca mogli głosować na miejsca, w których powstanie 100 kolejnych siłowni. Zgłoszone propozycje są obecnie weryfikowane z punktu widzenia formalnoprawnego.

Ratusz zapewnia, że zainstalowany sprzęt będzie odpowiedni dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wieku lub kondycji fizycznej. "Nasz projekt nie ma na celu zastąpienia tradycyjnych siłowni. To ma być raczej urozmaicenie" - dodaje rzecznik ratusza.

Jak powiedział, przy każdym z obiektów zostanie umieszczony regulamin korzystania z siłowni i instrukcje obsługi poszczególnych sprzętów.

Nie dla wszystkich jest to jednak wystarczające zabezpieczenie przed nieodpowiednim użytkowaniem przyrządów. "Ludzie nie zawsze, mimo porad zamieszczonych na urządzeniach, potrafią z nich prawidłowo korzystać. Czasami np. wzmacniają przykurczone mięśnie, które w tym przypadku powinny być rozluźnione" - twierdzi Anna, doktorantka fizjoterapii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, i zachęca do czytania instrukcji.

Według zapowiedzi w Warszawie ma powstać 100 siłowni plenerowych. Każdy z obiektów będzie wyposażony w sześć urządzeń, m.in. w orbitrek, wioślarza i narciarza. Za konserwację sprzętu odpowiedzialne będą poszczególne dzielnice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: