PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują stadion i halę sportową w Łodzi

  • PAP    30 czerwca 2011 - 16:17
Zbudują stadion i halę sportową w Łodzi

Ponad 164 miliony złotych ma kosztować budowa stadionu miejskiego wraz z nową halą sportową w Łodzi.
W czwartek prezydent miasta Hanna Zdanowska podpisała dokumenty o ogłoszeniu przetargu. - Mam nadzieję, że znajdą się oferenci, którzy zechcą wybudować stadion i halę. My pieniądze w budżecie na ten cel mamy. Równocześnie zabiegam też o to, by pozyskać dodatkowe środki z Ministerstwa Sportu. O tym, czy się to uda, dowiemy się na przełomie września i października - poinformowała Zdanowska.

Czytaj też: Stadion za 11 mln zł w stolicy

Dodała, że informacja o przetargu pojawi się na stronach internetowych prawdopodobnie 5 lipca. Czas na złożenie oferty na wykonanie zamówienia publicznego wynosi 41 dni. Prezydent zwróciła uwagę, że wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować przy al. Unii Lubelskiej zarówno 16-tysięczny stadion, jak i halę, która pomieści trzy tysięce kibiców. Według niej, jeśli nie dojdzie do protestów, to wykonawca powinien być znany we wrześniu. Pierwsza łopata na budowie obiektów zostanie wbita wiosną 2012 roku.

Stadion miejski ma być przystosowany do rozgrywek piłkarskich oraz rugby. Mecze mieliby tu rozgrywać piłkarze ŁKS oraz rugbiści Budowlanych. Jak zapewniła Zdanowska (zabierz głos/oceń prezydent), równocześnie trwają rozmowy z właścicielami Widzewa ws. inwestycji na stadionie przy al. Piłsudskiego. Ma być ona prowadzona równocześnie z pracami na obiekcie miejskim.

Stadion Widzewa ma pomieścić 32 000 widzów. Będzie budowany w partnerstwie publiczno-prywatnym. Miasto zobowiązało się do wybudowania głównej trybuny na 9000 miejsc oraz systemu komunikacyjnego wokół stadionu. Resztę ma wykonać inwestor prywatny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.