PARTNER PORTALU
  • BGK

Zbudują wielofunkcyjną halę sportową

  • PAP    7 kwietnia 2011 - 20:13

Wkrótce ruszą prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej, która powstanie w Toruniu. Prezydent miasta Michał Zaleski podpisał umowę na jej wykonanie z konsorcjum firm Hydrobudowa Polska S.A. i PBG S.A.
Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych czternastu dni. Pierwszy etap obejmie uzbrojenie terenu oraz budowę obiektu, co potrwa do 8 października 2012 roku. Drugi, to zagospodarowanie w ciągu kolejnych dwóch miesięcy terenu wokół hali. Wykonawca ma w sumie 18 miesięcy na wywiązanie się z kontraktu.

- Toruń na mapie województwa przestanie być miastem, które miało białą plamę w miejscu hali widowiskowo-sportowej. Nasza będzie jedną z ciekawszych w Polsce. Będzie wielofunkcyjna, z 200 metrową bieżnią lekkoatletyczną - nie krył zadowolenia prezydent Zaleski.

Powierzchnia działki, na której powstanie hala ma 35,5 tys. m kw. Budynek będzie posiadał pięć kondygnacji oraz co równie ważne podziemny garaż, który pomieści 438 pojazdów. Najważniejszą częścią obiektu poza boiskami wielofunkcyjnymi będzie sala główna z lekkoatletyczną bieżnią o długości 200 m.

Hala powstanie obok obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (lodowisko Tor-Tor, Stadion Miejski, boiska do piłki nożnej i hokeja na trawie). Uzupełni tym samym istniejącą bazę tworząc wielofunkcyjne, miejskie centrum sportowo-rekreacyjne.

Obiekt pomieści w sumie 6 552 widzów, z wydzielonymi strefami VIP i stanowiskami dla dziennikarzy, komentatorów oraz z możliwością dostawienia składanych trybun.

- Dla naszej firmy jest to kolejne duże przedsięwzięcie. Kończymy budowę stadionów i musieliśmy znaleźć sobie wyższą poprzeczkę. Uważamy, że hala w Toruniu jest takim zadaniem. To inny obiekt niż stadiony, bardziej skomplikowany. Uważamy to za poważne wyzwanie - powiedział prezes Hydrobudowy Jerzy Ciechanowski.

Inwestycja finansowana będzie z budżetu miasta - 76,5 mln zł, dotacji z samorządu województwa - 36 mln zł oraz dotacji z Ministerstwa Sportu - 20 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Grysik, 2011-04-07 21:04:34

    kochamy sport i chcemy jak najwięcej tego typu ośrodków, by zarówno młodzi jak i starsi mogli zrobić coś dla zdrowego ciała.