PARTNER PORTALU
  • BGK

Zelowski orlik w końcu otwarty

  • www.fakty.bai.pl    9 listopada 2011 - 13:36
Zelowski orlik w końcu otwarty

Z prawie rocznym opóźnieniem, ale w końcu jest pierwszy orlik w Zelowie.
27 października oddano do użytku kompleks sportowy przy tamtejszej Szkole Podstawowej nr 4. Imprezę z tradycyjną przy takich okazjach sztampą, czyli przemówieniami, przecięciem wstęgi i poświęceniem połączono ze świętem patrona szkoły – Henryka Sienkiewicza.

Nie zabrakło także strzelenia pierwszego gola, a pierwsze spotkanie rozegrali pracownicy zelowskiego magistratu i Oldboy's Zelów. – Ten nowy obiekt powinien stworzyć klimat, w którym porażka czy zwycięstwo nie będzie najważniejszą sprawą, lecz sprawą podstawową będzie jak najliczniejsze uczestnictwo w różnych formach zajęć sportowych, które stymulują rozwój społeczny i stanowią źródło zabawy – mówiła podczas uroczystości burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska.

Na budowę orlika zelowski magistrat otrzymał dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości pół miliona złotych oraz urzędu marszałkowskiego, w wysokości 333 tys.

Przypomnijmy jednak, że budowa pierwszego w Zelowie orlika nie obyła się bez przeszkód. Obiekt powinien funkcjonować już prawie rok temu. Wyłoniony w przetargu wykonawca nie dotrzymał jednak warunków umowy i tylko rozpoczął prace. Firma Polcourt S.A. wykonała roboty ziemne, częściowe oświetlenie, prace sanitarne oraz budynek socjalny. Gmina zapłaciła za to 302 tys. zł.

Dalszych prac budująca obiekt firma jednak nie wykonywała i de facto opuściła plac budowy pomimo pism ponaglających z zelowskiego magistratu. Na początku tego roku, 11 stycznia gmina zerwała więc umowę z wykonawcą, wzywając jednocześnie do zapłacenia kary umownej, ponad 61 tys. zł, z tytułu odstąpienia od umowy z winy wykonawcy. Na skutek zerwania umowy z wykonawcą gmina utraciła środki finansowe przyznane na budowę orlika i kolejny raz musiała wystąpić z nowym wnioskiem o dofinansowanie. Aplikacja została jednak ponownie zaakceptowana i Zelów otrzymał dofinansowanie na dokończenie budowy orlika.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.