PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgoda na A2 przez Baranów i Jaktorów

  • PAP    12 października 2010 - 19:26
Zgoda na A2 przez Baranów i Jaktorów

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zgodę na budowę 6-kilometrowego odcinka autostrady A2, mającego przechodzić przez gminy Baranów i Jaktorów.
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zgodę na budowę odcinka autostrady A2, przez gminy Baranów i Jaktorów. Pozwolenie ma rygor natychmiastowej wykonalności. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Ivetta Biały, w ramach inwestycji powstaną m.in.: dwa miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe, zjazdy i wjazdy awaryjne, mosty, oświetlenie i urządzenia oczyszczające. "W celu ochrony środowiska wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne i antywibracyjne oraz przejścia dla zwierząt" - dodała. 
 
W tym tygodniu ma być jeszcze wydana zgoda wojewody na budowę 14-kilometrowego odcinka autostrady A2, przechodzącego od granicy województwa mazowieckiego przez gminę Wiskitki. Koszt tych dwóch inwestycji to ok. 534 mln zł. 

Autostrada A2 jest częścią drogi międzynarodowej E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. W Polsce ma przebiegać od przejścia granicznego w Świecku przez Poznań, Łódź, Warszawę i Siedlce do przejścia granicznego z Białorusią w Kukurykach. Istniejący i już eksploatowany 252-kilometrowy odcinek autostrady przebiega od Nowego Tomyśla (województwo wielkopolskie) do Strykowa (województwo łódzkie).

Czytaj też:

11 oferentów na A1 Stryków - Tuszyn 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.