PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgoda na budowę odcinka A4

  • PAP    15 grudnia 2010 - 22:02
Zgoda  na budowę odcinka A4

Wojewoda podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację odcinka autostrady A4 Radymno - Korczowa (granica państwa) - poinformowała w środę rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.
Zaznaczyła, że decyzja dotyczy pierwszego, niespełna 17-kilometrowego fragmentu tego odcinka. Na pozostałą cześć, liczącą 4,5 km, trwa procedura wydawania podobnej decyzji.

Dzięki decyzji wojewody w przyszłym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy, którym jest firma J&P Avax z Grecji.

Odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa jest realizowany systemem projektuj-buduj. Powstanie on kosztem 820 mln zł.

Ten fragment autostrady budowany będzie w dwóch rodzajach nawierzchni: asfaltowej i betonowej, ta ostatnia technologia zastosowana będzie na niespełna 5-kilometrowym fragmencie przy samej granicy państwa.

Długość podkarpackiego odcinka A4 to ponad 160 km. Odcinek ma być oddany przed Euro 2012.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość autostrady wyniesie ok. 670 km. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.