PARTNER PORTALU
  • BGK

Zgoda wojewody na budowę wiaduktu nad dk nr 92

  • PAP    12 marca 2014 - 16:43

Wojewoda wielkopolski wydał pozwolenie na budowę wiaduktu drogowego nad drogą krajową nr 92 w miejscowości Sady (Wielkopolskie). Realizacja tej inwestycji ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego przed uruchomieniem centrum logistycznego firmy Amazon.
O decyzji poinformował w środę PAP rzecznik wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube. Wojewoda nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności.

Zaznaczył, że obecnie dojazd do terenów znajdujących się po obu stronach drogi krajowej jest utrudniony i odbywa się poprzez węzły komunikacyjne w Sadach i Tarnowie Podgórnym, a następnie poprzez drogi lokalne i serwisowe. Inwestycja ma usprawnić dojazd w te miejsca m.in. z centrum logistycznego jednej z największych internetowych sieci handlowych na świecie firmy Amazon, którego otwarcie zaplanowane jest na sierpień.

Kamień węgielny pod centrum wmurowano w połowie lutego 2014 roku w Sadach koło Poznania, budowa ruszyła pod koniec 2013 roku. Planuje się, że firma zatrudni ok 2 tys. osób. Koszt budowy obiektu to około 65 mln euro, zajmie on powierzchnię ponad 100 tys. m kw., z czego ponad 91 tys. m kw. to powierzchnia magazynowa.

Amerykański koncern planuje otworzyć w Polsce trzy centra, poza tym w Wielkopolsce, jeszcze dwa pod Wrocławiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.