PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra ma wykonawcę remontu stadionu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra    28 września 2012 - 06:37
Zielona Góra ma wykonawcę remontu stadionu

Konkurs na remont zielonogórskiego stadionu żużlowego wygrała firma Sport Halls z Wrocławia. Za 12 mln zł wybuduje nową trybunę i wieżyczkę sędziowską.
Wykonawca zaprojektuje, a później wybuduje nową trybunę na prostej startowej wraz z nową wieżyczką sędziowską. Obecna trybuna zostanie zrównana z ziemią – pisze „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

Na jej miejscu powstanie nowa na ponad 2,9 tys. miejsc, w tym 2,8 tys. siedzących. Wykonawca zaprojektuje zadaszenie i wybuduje jego konstrukcję. Dach – już nie tylko nad trybuną, ale i torem – ma powstać później, bo miasta na razie nie stać na tę inwestycję.

Na trybunie znajdzie się nowy monitoring, pod nią zaplecze dla służb ratowniczych. Tuż obok stanie przeszklona wieżyczka dla sędziów i komentatorów sportowych. Firma wybuduje jeszcze nowe ogrodzenie z bramkami i kołowrotkami do wpuszczania kibiców, a także toalety.

Wykonawca dostanie 4,5 miesiąca na przygotowanie projektu i czas do 31 lipca na zakończenie inwestycji i uzyskanie niezbędnych pozwoleń – pisze „Gazeta Wyborcza Zielona Góra”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.