PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra. Ponad 7,2 mln zł na nowe rondo

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 12:49
Zielona Góra. Ponad 7,2 mln zł na nowe rondo
Inwestycja obejmuje budowę samego ronda, jak i modernizację dolotowych odcinków obu ulic i innej infrastruktury. (fot. Shutterstock)

Ponad 7,2 mln zł będzie kosztowała budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Pileckiego w Zielonej Górze. Rondo ma usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. W czwartek została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.
To jedna z kilku dużych inwestycji drogowych realizowanych w tej części miasta - poinformowała z-ca dyr. Departamentu Prezydenta Miasta Zielona Góra Monika Zapotoczna.

Inwestycja obejmuje budowę samego ronda, jak i modernizację dolotowych odcinków obu ulic i innej infrastruktury. Nowe rondo ma zostać oddane do użytku na przełomie października i listopada tego roku.

Ulica Wrocławska jest zarazem drogą wylotową z centrum Zielonej Góry w kierunku węzła południowego trasy S3. Natomiast ul. Pileckiego prowadzi do osiedla Jędrzychów.

- Budowa tego ronda jest konieczna. Kierowcy nie raz sygnalizowali nam, że w tym miejscu jest ciężko włączyć się do ruchu. Mają problem zarówno z wyjazdem jak i wjazdem na ulicę Pileckiego. Dlatego też podjęliśmy decyzję o budowie ronda. Dzięki temu ruch będzie odbywał się płynnie i co najważniejsze będzie bezpieczniej - powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Wykonawcą inwestycji zostało Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt sp. z o.o. z Krosna Odrzańskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.