PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielona Góra: Powstanie Miejski Park Odkrywców

  • PAP/AT    23 czerwca 2017 - 10:01
Zielona Góra: Powstanie Miejski Park Odkrywców
Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca, w którym zielonogórzanie i turyści będą mogli miło i aktywnie spędzić czas (fot.pixabay.com)

Za niecały rok w Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze powstanie Miejskim Parku Odkrywców.
• Za niespełna rok mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli aktywnie wypoczywać w Miejskim Parku Odkrywców. 

• Powstanie on w Dolinie Gęśnika – niewielkiej rzeczki płynącej niedaleko centrum miasta.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 8,2 mln zł, a jego realizacja ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku - poinformowała Monika Zapotoczna z Biura prezydenta Zielonej Góry.

"Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie miejsca, w którym zielonogórzanie i turyści będą mogli miło i aktywnie spędzić czas, mając możliwość wyboru wielu form rekreacji. Nie mniej ważna jest estetyka tej części miasta" - powiedziała Zapotoczna.

Zakres prac obejmuje podzielnie Parku na cztery strefy. Na terenie tzw. rodzinnej przestrzeni aktywności znajdą się polany piknikowe, miejsca do plażowania i na ogniska czy łąki z kwiatami.

Nieopodal będą ogrody tematyczne z budkami dla ptaków, ogródkami warzywnymi i sadami dostępnymi dla wszystkich mieszkańców.

Trzecim elementem Parku stanie się strefa sportowo-zabawowa. Tutaj będzie park linowy, zjeżdżalnie dla sanek, siłownia zewnętrzna i plac zabaw dla psów.

Dopełnieniem przestrzeni rekreacyjnej staną się ścieżki piesze i rowerowe, miasteczko ruchu, kładki nad rzeczką oraz mała architektura.

Przedsięwzięcie zostanie w 85 proc. sfinansowane z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zielonej Góry ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Lubuskie 2020. Pozostałe 15 proc. miasto wyłoży z własnego budżetu.

Miejski Park Odkrywców wykona Inwestycyjna Grupa Budowlana Sp. z o.o. z Sosnowca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.