PARTNER PORTALU
  • BGK

"Zielone podwórka" w Łodzi

  • PAP    17 listopada 2010 - 18:57
"Zielone podwórka" w Łodzi

Miejski program "Zielone podwórka" dotyczący modernizacji i remontów terenów należących do wspólnot mieszkaniowych rusza w Łodzi.
Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta wspólnoty będą mogły m.in. budować chodniki czy tworzyć place zabaw. Jak informuje łódzki magistrat, program zakłada, że w 2011 roku wspólnoty mieszkaniowe na terenie całego miasta będą mogły ubiegać się o pieniądze na inwestycje przeprowadzane na ich terenach. 

Miasto będzie współfinansować budowę, przebudowę bądź modernizację ciągów pieszych, zakładanie zieleńców i trawników, tworzenie placów zabaw oraz montaż elementów małej architektury. W przyszłym roku gmina ma przeznaczyć na ten cel milion złotych.

Dofinansowanie z budżetu miasta na modernizację podwórka wynosić ma 75 proc. wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 35 tys. zł. - Podział funduszy odbędzie się na zasadzie konkursowej - poinformował w środę wiceprezydent Łodzi Łukasz Magin.

O tym, która inwestycja otrzyma dofinansowanie zdecydują komisje powołane przez dyrektorów dzielnicowych delegatur UMŁ. Każda z nich będzie miała rocznie do dyspozycji 200 tys. zł. Wsparcie będzie przyznawane dla inwestycji w podwórka wydzierżawione albo użyczone przez miasto na rzecz wspólnot mieszkaniowych.

Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać w dzielnicowych delegaturach do 30 kwietnia 2011 r. Dotąd w mieście funkcjonował program "Przyjazne podwórka", ale dotyczył on tylko terenów Śródmieścia.

Czytaj też:

Rewitalizacja w Rozbarku 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.