PARTNER PORTALU
  • BGK

Zielone światło dla bezpieczeństwa

  • GK    20 sierpnia 2013 - 15:35
Zielone światło dla bezpieczeństwa

473 tys. zł będzie kosztowała budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kokota, ks. Niedzieli i Halembskiej w Rudzie Śląskiej. O inwestycję, która zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu, wnioskowali od lat mieszkańcy.
- Staramy się reagować na sygnały mieszkańców, zwłaszcza te, które dotyczą ich bezpieczeństwa - mówi prezydent Grażyna Dziedzic. - Ubolewam, że na wszystkie nie jesteśmy w stanie reagować od razu, ale zapewniam, ze nie ignorujemy żadnych tego typu sygnałów - zapewnia.

Ruch pieszych na skrzyżowaniu zwiększa się w godzinach, w których w pobliskiej kopalni pracę rozpoczyna kolejna zmiana. Jednak również kierowcom inwestycja powinna się przysłużyć.

- Sygnalizacja ułatwi wyjazd z ulicy ks. Niedzieli, z którym obecnie jest problem w godzinach wzmożonego ruchu - mówi pan Tomasz. - Będzie też bezpieczniej, zwłaszcza, że nie wszyscy jeżdżą tam z przepisową prędkością - dodaje.

Na skrzyżowaniu zastosowana zostanie sygnalizacja akomodacyjna. To oznacza, że czas włączenia świateł będzie się automatycznie dostosowywał do natężenia ruchu samochodów na danym kierunku.

- Głównym zadaniem jest sam montaż sygnalizacji. Towarzyszyć będą temu korekty w organizacji ruchu, ale będą one kosmetyczne - mówi Kornel Milbrant z wydziału dróg i mostów.

Dla pieszych przewidziano sygnalizację wzbudzaną, aktywowaną przyciskiem i emitującą dźwięk dla osób niewidomych.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, jednak nie będą one duże. - Chodzi o bieżące, krótkotrwałe zmiany związane z pracami. Prosimy po prostu kierowców o szczególną ostrożność na tym skrzyżowaniu - mówi Kornel Milbrant.

Budowa sygnalizacji rozpoczęła się 20 sierpnia, a planowany termin zakończenia inwestycji to 12 października br.

W tym roku na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej Ruda Śląska przeznaczy 21 mln zł, to 40 proc. tegorocznych wydatków inwestycyjnych gminy. Dodatkowe 11,1 mln zł pochłoną bieżące remonty dróg i chodników.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.