PARTNER PORTALU
  • BGK

Zjazd z powiatowej drogi za zgodą zarządcy

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 czerwca 2013 - 07:47
Zjazd z powiatowej drogi za zgodą zarządcy

Wójt ustalił warunki budowy zjazdu z drogi powiatowej na prywatną posesję. Sąd ocenił jednak, że do tego potrzebna jest decyzja zarządcy drogi.
Jak informuje "Rzeczpospolita" na wniosek właściciela działki wójt ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie zjazdu indywidualnego na działkę z drogi powiatowej. Uznał, że spełnione zostały wszystkie warunki wyliczone w art. 61 ust. 1 ustawy z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (sygn. akt: II SA/Ke 180/13).

Właścicielka sąsiedniej  działki wniosła odwołanie, bo jej zdaniem lokalizacja  zjazdu w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego zjazdu na jej działkę może ograniczać możliwość użytkowania jej drogi - podaje "Rz".

Samorządowe kolegium odwoławcze uznało, że decyzja wójta wydana została zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - donosi "Rz". - Zgodnie z art. 52 w związku z art. 64 ust. 1 ustawy ustalenie warunków zabudowy następuje na wniosek inwestora. W ocenie SKO wniosek był kompletny i spełniał wymagania prawne.

Sąsiadka zaskarżyła decyzję do WSA w Kielcach, który uchylił decyzję wójta i SKO. Uznał, że w sprawie nie uwzględniono istoty zadania inwestycyjnego i nie zastosowano właściwych przepisów. We wniosku o warunki zabudowy podano, że sprawa dotyczy zjazdu z działki na drogę, a na to, zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy o drogach publicznych, konieczne jest zezwolenie zarządcy drogi - wyjaśnia "Rz".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.