PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiana organizacji ruchu na poznańskim wiadukcie

  • lk    14 lutego 2011 - 08:52

We wtorek kierowców przejeżdżających przez wiadukt w Antoninku czekają utrudnienia. Przez cały dzień, począwszy od wczesnych godzin porannych z ruchu zostanie wyłączony jeden pas.
Kierowcy jadący od strony Poznania poruszać się będą tylko po jednym, a nie jak dotychczas po dwóch pasach jezdni.

- Czasowe wyłączenie  jednego z pasów ruchu spowodowane jest koniecznością  udostępnienia go dla ruchu ciężkiego sprzętu budowlanego, pracującego przy budowie biegnącej równolegle drogi tymczasowej. Chodzi tu w szczególności o ponadgabarytowe maszyny, które będą kładły kolejne warstwy mas bitumicznych na omawianym odcinku. – tłumaczy Maciej Rożnowski, manager projektu z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki  – Przestrzegamy kierowców przed jeżdżeniem "na pamięć" i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, oraz zwracanie uwagi na oznakowanie – dodaje Rożnowski.

Utrudnienia na wiadukcie powinny zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Przyszły tydzień przyniesie kolejne zmiany organizacji ruchu na jednej z największych inwestycji komunikacyjnych w Poznaniu. W czasie rozpoczynającego się wkrótce  montażu nowej konstrukcji mostowej, a także po jego zakończeniu kierowcy jadący od strony Swarzędza poruszać się już będą po jezdni tymczasowej.

Wiadukt w Antoninku znajduje się w newralgicznym punkcie układu komunikacyjnego Poznania i stanowi element III ramy komunikacyjnej. Jego przebudowa  to jedna z kluczowych dla Poznania inwestycji. Termin zakończenia budowy, zgodnie z kontraktem, przewidziany jest na kwiecień 2012. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.