PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany na handlowym planie Torunia

  • Propertynews.pl/nowosci.com.pl    10 listopada 2014 - 09:34
Zmiany na handlowym planie Torunia

Osiem miesięcy potrwają prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego. To pozwoli na budowę centrum Outlet Toruń na terenie po Polchemie. Z kolei część galerii Solaris ma się zamienić na biura.
Jak informuje portal nowosci.com.pl, plany inwestycji handlowych na terenie po Polchemie przy Szosie Bydgoskiej ciągną się od lat. Firma Karawela zapowiadała m.in., że do 2013 roku powstanie tu największe w Toruniu centrum handlowe. Inwestor wycofał się z tych planów w takim momencie, by nie płacić miastu kar.

Karawela wróciła jednak z koncepcją centrum Elipsa, mniejszego, m.in. bez hipermarketu. I ten projekt też porzuciła. Teraz przy Szosie Bydgoskiej chce budować centrum Toruń Outlet. Zmiany koncepcji inwestor tłumaczył dostosowywaniem się do rynku.

Jeszcze więcej znaków zapytania jest w sprawie galerii Solaris, którą Irlandzka Grupa Inwestycyjna zamierza postawić w miejscu dawnego Uniwersamu przy Szosie Chełmińskiej i na sąsiednim terenie. Miała być gotowa, wraz z przebudowanym wokół układem komunikacyjnym, w 2012 roku. Urząd Miasta zapowiadał już wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec inwestora. Odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono pomysł przekształcenia części galerii w biurowiec. Irlandczycy szukają inwestora.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.