PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany na moście Piłsudskiego w Toruniu

  • GK/torun.pl    24 sierpnia 2011 - 10:59

Drogowcy starają się poprawić płynność przejazdu przez most drogowy w Toruniu.
Montują laserowe pomiary wysokości i system ułatwiający przejazd służb ratunkowych. Ponadto wydłużają zakaz poruszania się po przeprawie ciągników rolniczych i pojazdów zaprzęgowych.

– Do tej pory zakaz obowiązywał w godzinach od 11.00 do 16.00.Teraz zostanie on wydłużony i będzie obowiązywał od godziny 6.00 do 19.00. Robimy wszystko, aby usprawnić przejazd przez most – wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD.

To nie jedyne działania podejmowane dla poprawy sytuacji na moście. Do połowy października ma zostać zamontowany nowy system pomiaru wysokości pojazdów, które przejeżdżają przez przeprawę.

Będzie to dodatkowa informacja dla kierowców o tym, że przekraczają skrajnię wiaduktu. Ma to wyeliminować przypadki „klinowania” się pojazdów pod wiaduktem kolejowym na placu Armii Krajowej.

Laserowe punkty pomiaru zostaną zamontowane w dwóch miejscach, na moście i poza przeprawą. Równolegle trwają roboty związane z usprawnieniem i upłynnieniem przejazdu przez most służb ratunkowych. Usprawnienie zostanie wprowadzone jeszcze w październiku.

Montażem udogodnień na moście zajmie się toruńska firma REO, która wyceniła swoje prace na 478 tys. złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.