PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany organizacji ruchu w centrum Krakowa

  • BEZ    8 grudnia 2009 - 11:53

Od czwartku, 10 grudnia będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu w rejonie placu Na Groblach w centrum Krakowa. Ma ona ułatwić kierowcom korzystanie z otwartego tam właśnie podziemnego parkingu.
Dodatkowo, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje projekt uchwały zmieniający kategorię drogi dla placu Na Groblach, a także ulicy Tęczyńskiej i Tarłowskiej. Jej celem jest między innymi umożliwienie mieszkańcom tego rejonu dojazdu i parkowania pojazdów obok swoich posesji.

Przewiduje się wprowadzenie specjalnego identyfikatora, który będzie wydawany indywidualnie dla poszczególnych
mieszkańców wymienionych ulic. Do czasu wejścia w życie przygotowywanej uchwały, organizacja ruchu na placu
Na Groblach oraz ulicach Tęczyńskiej i Tarłowskiej pozostaje bez zmian, a więc na tych
ulicach nadal można parkować.

Równolegle z otwarciem parkingu pod placem Na Groblach, zmieniają się zasady parkowania na innych ulicach w centrum miasta. Na ulicy Grodzkiej miejsca postojowe będą zachowane jedynie w zatoce przed kościołem św. Piotra i Pawła. Na pozostałych odcinkach postój będzie zlikwidowany.

Podobnie zakaz postoju wprowadzony będzie na ulicach Podzamcze i Powiśle od hotelu Sheraton do ulicy Zwierzynieckiej (zachowane będzie jedynie miejsce postojowe dla niepełnosprawnych). Na ulicy Zwierzynieckiej będzie można parkować jedynie w zatokach do tego przeznaczonych. Nie będzie można stawiać samochodów na chodnikach.

Natomiast przy ulicy Straszewskiego, na odcinku od ulicy Podzamcze do placu Na Groblach, obowiązywać będzie parkowanie równoległe do krawężnika, a nie ukośne, jak do tej pory. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.