PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w krakowskiej SSE

  • PAP    5 października 2010 - 20:13
Zmiany w krakowskiej SSE

Rząd podjął decyzję o zmniejszeniu powierzchni Krakowskiego Parku Technologicznego o blisko 5,5 ha. Nowe grunty zostaną do strefy dołączone w Niepołomicach.
Rada Ministrów wydała rozporządzenie ws. krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Po zmianach powierzchnia Krakowskiego Parku Technologicznego zmniejszy się o blisko 5,5 ha i wyniesie ok. 523 ha - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. 
Ze strefy zostanie wyłączone ok. 17 ha gruntów z podstref: Andrychów, Gdów i Zator, a przyłączone będzie prawie 11 ha gruntów w Niepołomicach, Zatorze i Boguchwale. Skorygowana zostanie powierzchnia podstrefy Niepołomice, co oznacza jej zwiększenie o 0,78 ha.

"Szacuje się, że na terenach przyłączonych do strefy powstanie co najmniej 377 nowych miejsc pracy: 282 w Boguchwale i 95 w Zatorze" - podał CIR. Ponadto, jak ocenia resort gospodarki, dzięki nowym inwestycjom może powstać ok. 75 dodatkowych miejsc pracy poza strefą. Nakłady inwestycyjne powinny wynieść ok. 68 mln zł.

"Przedsięwzięcia powstałe w strefie będą stymulować rozwój gospodarczy w województwach: małopolskim i podkarpackim" - zapewnia resort.

Rządowe rozporządzenie was. krakowskiej SSE zacznie obowiązywać po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Specjalne Strefy Ekonomiczne to obszary, gdzie inwestorzy mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Przedsiębiorcy, którzy lokują inwestycje w SSE i tworzą nowe miejsca pracy, mogą korzystać ze zwolnień z podatku dochodowego. W Polsce istnieje 14 takich stref. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.