PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów już w weekend

  • wnp.pl    9 czerwca 2016 - 10:27
Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów już w weekend

Od najbliższej niedzieli na kolei wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów pasażerskich. Podobnie, jak poprzednie takie zmiany jest związana z trwającymi robotami modernizacji i remontów linii kolejowych.
Dają one już wymierne efekty, w postaci skrócenia czasów przejazdów pociągów osobowych między największymi miastami na torach oraz podniosą komfort i bezpieczeństwo, podkreśla PKP SA.

Wśród zadań są m.in. prace na linii: Warszawa – Białystok, Wrocław – Poznań, Kraków –Rzeszów, Warszawa – Radom. Trwa też budowa łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

Zarządca infrastruktury modernizuje stacje i przystanki m.in.: Gliwice, Tarnów, Częstochowa Osobowa, Częstochowa Stradom, Jelenia Góra, Piaseczno, Luboń i Sędziszów Małopolski.

Od czerwcowej korekty podróżni skorzystają z nowych przystanków: Bydgoszcz Błonie i Cierpice Kąkol. Zmodernizowane są m.in. perony na trasie z Jeleniej Góry do Wrocławia w Ciechanowicach i Janowicach Wielkich oraz na stacji Częstochowa, a także Głogów Huta.

W kolejnych tygodniach udostępnione będą nowe perony Wołomin Słoneczna, Warszawa Okęcie.

Od najbliższej niedzieli, po zakończeniu prac, krótsze czasy przejazdu będą miały pociągi na trasie Legnica –Wrocław. Na trasę Poznań – Leszno wróci sześć pociągów Przewozów Regionalnych. Kończy się przebudowa Trasy Świętokrzyskiej i pociągi IC wracają na stałe trasy.

Od sierpnia, po wymianie sieci trakcyjnej między Warszawą Wileńską a Zielonką pociągi przyśpieszą do 120 km/h.

Całośc czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.