PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmiany w ruchu w związku z remontem Trasy AK w Warszawie

  • PAP    7 lutego 2014 - 08:06
Zmiany w ruchu w związku z remontem Trasy AK w Warszawie

- W związku z remontem trasy AK Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada kolejne zmiany w ruchu na okolicznych ulicach.
Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA w Warszawie Małgorzata Tarnowska, od godz. 22 w czwartek zamknięta jest wschodnia jezdnia ul. J. Słowackiego nad Trasą AK pomiędzy ulicami Włościańską i Stefana Żeromskiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał jezdnią zachodnią. GDDKiA przewiduje, że zmiana potrwa do 30 września.

W piątek od godz. 14 wprowadzony ma zostać ruch wahadłowy na ul. Gwiaździstej. Zmiana ma potrwać do 30 kwietnia.

W sobotę o godz. 22 zajęty ma zostać lewy pas ruchu południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na zjeździe z ronda ul. Broniewskiego w kierunku wschodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo planowane jest zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Zmiana ma potrwać do 12 lutego.

Także w sobotę od godz. 23. planowane jest zamknięcie przejazdu ulicami M. Hłaski i Gdańską na wysokości Trasy AK. Zmiana ma potrwać do 30 września 2015 r.

Od poniedziałku od godz. 23. planowane jest zamknięcie lewych, skrajnych pasów ruchu ul. Modlińskiej w rejonie remontowanej estakady wjazdowej z ul. Jagiellońskiej na most Grota-Roweckiego. Zmiana ma potrwać do 16 lutego.

Od godz. 22 w przyszłą środę planowane jest natomiast zajęcie lewego pasa ruchu północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na dojeździe do ul. Broniewskiego w kierunku zachodnim. Ponadto w godzinach nocnych (22.00-5.00) dodatkowo zajęcie pasa środkowego tej jezdni. Zmiana ma potrwać do 14 lutego.

Remont Trasy AK rozpoczął się w październiku ub. roku. Od tego czasu wykonawca rozebrał m.in. część wiaduktów nad Wisłostradą i nad ul. Gwiaździstą, kładkę dla pieszych łączącą osiedla Potok i Ruda oraz łącznice Trasy z Wisłostradą i ul. Modlińską. Trwają prace przy przebudowie instalacji podziemnych palowaniu oraz przygotowaniu fundamentów pod nowe elementy trasy. Z ruchu została wyłączona także północna jezdnia mostu Grota-Roweckiego, na której zdjęto nawierzchnie oraz zdemontowana stalowe elementy konstrukcji.

Ratusz zamierza skoordynować prace przy remoncie Trasy AK z innymi miejskimi inwestycjami - zmianą układu drogowego w okolicy stacji metra Słodowiec oraz budową kolektora ściekowego burakowski-bis w rejonie ul. Marymonckiej. Miasto zamierza wprowadzać zmiany w ruchu na drogach w okolicach robót w taki sposób, by jak najmniej utrudnić poruszanie się po nich.

Remont Trasy AK, najbardziej ruchliwej arterii w stolicy, jest inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po jego zakończeniu trasa ma mieć parametry drogi ekspresowej.

Gotowy i udostępniony do ruchu jest odcinek od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka - od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Prace mają się zakończyć do października 2015 r.; będą kosztować 796,3 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: