Zmienią się warunki na gorzowskim targowisku

Podczas sesji rady miasta radni zgodzili się na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym.
Zmienią się warunki na gorzowskim targowisku

Umowa dotyczy dzierżawy nieruchomości przy ul. Przemysłowej i ul. Targowej. Radni zgodzili się na to, aby GRH gospodarował tym terenem przez kolejne 10 lat. Dla gorzowskiej spółki otwiera to drogę modernizacji tego obszaru.

Dzięki temu rozpoczną się inwestycje, które poprawią estetykę terenu przy ul. Przemysłowej.

- Przygotowaliśmy koncepcję modernizacji tego terenu. Chodzi przede wszystkim o poprawę warunków i komfortu handlowania dla kupców - mówi prezes GRH Mariusz Domaradzki.

Spółka planuje przeprowadzenie reorganizację handlu na tym terenie. Inwestycje będą głównie polegać na wygrodzeniu terenu, przeprowadzeniu remontu hali owoców i warzyw, zagospodarowaniu skwerów zieleni, zakupie jednolitych pawilonów i nowych stołów handlowych.

Do tej pory umowa dzierżawy zawierana była na 3 lata. Zdaniem prezesa Domaradzkiego, trzyletni okres dzierżawy terenu nie daje spółce podstawy do ponoszenia nakładów inwestycyjnych i gwarancji opłacalności modernizacji nieruchomości przy ul. Przemysłowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE