PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmienił się ruch w centrum Białegostoku

  • PAP    13 kwietnia 2013 - 13:02
Zmienił się ruch w centrum Białegostoku

W związku z zamknięciem na czas przebudowy skrzyżowania Alei Piłsudskiego i ulicy Sienkiewicza, od soboty zmienił się ruch w centrum Białegostoku. To najważniejsze skrzyżowanie w centrum miasta. Utrudnienia potrwają do końca roku.
Skrzyżowanie Piłsudskiego-Sienkiewicza, to newralgiczny punkt komunikacyjny w centrum Białegostoku. Z 38 linii autobusowych, w związku z pracami drogowymi w tym miejscu, 18 ma zmienione trasy, bo prowadzą przez to skrzyżowanie. Przez skrzyżowanie wiedzie także trasa wylotowa z Białegostoku, np. w kierunku Lublina czy popularnych podbiałostockich miejscowości - Wasilkowa i Supraśla.

Na czas zamknięcia skrzyżowania Alei Piłsudskiego z ulicą Sienkiewicza, miasto przygotowało nowe rozwiązania ruchu samochodów w centrum miasta. Zamknięte dla nich jest bowiem nie tylko samo skrzyżowanie, ale również przyległe odcinki ulic, na innych sposób ruchu uległ zmianie. Uprzywilejowana jest komunikacja miejska. Informacje o zmianach znaleźć można m.in. na oficjalnym portalu miejskim www.bialystok.pl.

Przedstawiciele magistratu zalecają kierowcom korzystanie z tzw. obwodnicy śródmiejskiej, czyli ciągu ulic, którymi omija się centrum. Zmiany w ruchu obejmą trasy dojazdu do zamkniętego skrzyżowania, np. Plac Lussy przed Pałacem Branickich. W miejscach, w których należałoby zmienić kierunek ruchu, mają stać tablice informacyjne.

Przebudowa miała rozpocząć się 6 kwietnia, jednak z powodu przedłużającej się zimy, zamknięcie skrzyżowania zostało przesunięte o tydzień.

Przebudowa skrzyżowania Piłsudskiego-Sienkiewicza ma potrwać do końca roku i do tego czasu będą trwały utrudnienia w ruchu przez centrum Białegostoku. Inwestycja ta prowadzona jest w ramach kolejnego etapu programu poprawy funkcjonowania tamtejszej komunikacji miejskiej. Inwestycja ma kosztować ok. 55 mln zł (39 mln zł to dofinansowanie unijne).

Po przebudowie skrzyżowania, w tym miejscu będzie funkcjonować tzw. centrum przesiadkowe, znajdą się tam też podziemne przejścia dla pieszych. Wzdłuż przebudowanej gruntownie, 2,5-kilometrowej Alei Piłsudskiego, pojawią się ścieżki rowerowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.