PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmienili Długą w Krakowie

  • PAP    12 sierpnia 2010 - 15:42

Blisko 21 mln zł kosztowała przebudowa jednej z głównych ulic w centrum Krakowa - ulicy Długiej. Inwestycję, którą w czwartek oddano do użytku, w połowie dofinansowała Unia Europejska.
Jak poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, przebudowa zmieniła charakter ulicy. Dostosowano ją przede wszystkim do potrzeb zbiorowej komunikacji tramwajowej i ruchu pieszego.

Zainstalowano także udogodnienia dla niepełnosprawnych m.in. obniżone krawężniki przy przejściach dla pieszych i sygnalizację dźwiękową na skrzyżowaniach.

W ramach przedsięwzięcia przebudowana została ulica o blisko kilometrowej długości, wraz z biegnącym jej środkiem torowiskiem tramwajowym oraz chodnikami. Dodatkowo przebudowano też skrzyżowania z ulicami Basztową oraz Szlak, a także 200-metrowy odcinek torowiska od wylotu ul. Długiej do Kamiennej.

Przebudowa ul. Długiej to jedna z trzech inwestycji realizowanych przez MPK w ramach unijnego projektu Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Krakowskiej - etap II.

Pozostałe to budowa nowej linii tramwajowej z ronda Grzegórzeckiego przez most Kotlarski do ul. Golikówka oraz zakup nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Wartość całego projektu szacowana jest na ok. 390 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.