PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmniejsza się liczba wielkich inwestycji

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    14 listopada 2012 - 06:28
Zmniejsza się liczba wielkich inwestycji

O około 800 mln zł stopniała w ciągu dwóch lat wartość największych projektów, które województwa chcą sfinansować z programów regionalnych.
Chodzi o duże projekty w rozumieniu prawa unijnego, czyli takie, których wartość przekracza 50 mln euro - pisze „Rzeczpospolita".

Każdy z nich musi być zatwierdzony przez Komisję Europejską. Województwa planowały pierwotnie realizację 18 takich inwestycji. Ich łączna wartość miała wynieść ok. 7,14 mld zł, a dofinansowanie z Unii ok. 2,89 mld zł.

Co to za inwestycje? Przede wszystkim lotniska (Mazowsze, Warmia i Mazury, Lubelskie), sieci Internetu szerokopasmowego (Wielkopolska, Mazowsze) oraz centra kongresowe i sportowe (Małopolska, Śląsk, Łódzkie), ale też rewitalizacja linii kolejowej Reda - Hel czy budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Takie plany były aktualne do końca 2010 r. Jednak obecnie liczba dużych inwestycji stopniała do 16 o wartości ponad 6,38 mld zł i wkładzie unijnym na poziomie 2,56 mld zł - podaje „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glewski, 2012-11-14 09:10:33

    Kurcze, nauczcie się naprawiać jezdnie, chodniki, tworzyć parki, ogródki jordanowskie i boiska dla młodzieży otwarte do późna, żeby nie wąchali kleju i nie wystawali po bramach! Nauczcie się pracować dla ludzi, mieszkańców. Bo to Oni tworzą wartość dodaną miast, miasteczek, a nie unijne pieniądze. I...ch będzie coraz mniej...  rozwiń