PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizowano infrastrukturę CPI w Legionowie

  • AT    4 grudnia 2011 - 10:05
Zmodernizowano infrastrukturę CPI w Legionowie

Zakończono przebudowę i budowę układu drogowego dla terenu sportowo-rekreacyjnego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W uroczystości, 1 grudnia br., samorząd województwa mazowieckiego reprezentował wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.
Jak informuje mazowiecki magistrat Inwestycja powstała w ramach projektu "Wdrożenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych w Legionowie jako czynnik wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców i rozwoju społeczno-gospodarczego miasta - I etap", zawartego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego (zabierz głos/oceń marszałka) 2007-2013.

W ramach przedsięwzięcia dokonano przebudowy i budowy dróg, chodników, parkingów dla samochodów osobowych i autobusów, zbudowano rondo, wykonano odwodnienie oraz przebudowano oświetlenie i ogrodzenie. Koszt inwestycji to 3 mln 200 tys. zł, w tym ponad 2 mln 752 tys. zł to środki pozyskane z funduszy UE.

Zmodernizowana infrastruktura ułatwi korzystanie z obiektów sportowych policji zarówno mieszkańcom Legionowa, jak również słuchaczom i pracownikom szkoły - donosi Urząd Miasta.

Poświęcenia nowo oddanego układu drogowego dokonał  proboszcz parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Legionowie (zabierz głos/oceń marszałka) i jednocześnie kapelan CSP ksiądz prałat pułkownik Sławomir Żarski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Legionowianin, 2011-12-16 15:33:36

    Chyba ktoś się tutej z głupim na rozumy pozamieniał. Jak inwestycja na terenie Centru Szkolenia Policji ma słuzyć mieszkańcom? Przed wjazdem na teren jest szlaban i osoba anonimowa nie może wejść na teren CSP. Jedynie mozna podziwiać jak dało się tych urzędników unijnych wykiwać, ale Polak potrafi! ...Wystarczy że bedzie EURO2012 i policja dostanie sra..ki i NIKT nie wejdzie na teren CSP bez przepustki. Należy to traktować raczej jako prezent dla policjantów za przymykanie oka na nadmiernie szybką jazdę prezydenta Legionowa.  rozwiń