PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizowano trasę wjazdową do Szczecina

  • PAP    19 grudnia 2012 - 15:58
Zmodernizowano trasę wjazdową do Szczecina

Główne jezdnie zmodernizowanej ul. Struga - wjazdowej arterii do Szczecina - zostały w środę udostępnione kierowcom. Inwestycja nie jest jeszcze zakończona, przejazd jest możliwy z ograniczoną prędkością.
Ulica Struga w dalszym ciągu będzie placem budowy, stąd ograniczenie prędkości do 40 km/h na całej jej długości - tłumaczą służby prasowe magistratu.

Koszt inwestycji, największej prowadzonej przez miasto, to ok. 110 mln zł. Unowocześniona trasa ma m.in. ułatwić dostęp do portu.

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych. Miastu udało się otrzymać z Unii Europejskiej ok. 80 mln zł.

Całość prac, rozpoczętych w 2010 r., ma się zakończyć do końca lipca 2013 roku. Wykonawca gruntownie przebuduje około 2,5 km ul. Struga.

Zgodnie z planami, trasa ma być całkowicie dostępna podczas organizowanego przez miasto zlotu żaglowców "The Tall Ships Races 2013" - w sierpniu przyszłego roku.

Po modernizacji ma stać się nowoczesną i bezpieczną arterią, pozbawioną skomplikowanych skrzyżowań. Jeden z jej odcinków znajdzie się w głębokim wykopie, co pozwoli na budowę nad trasą dwóch wiaduktów. Zaplanowano też budowę dwupoziomowych skrzyżowań, nowych chodników i ścieżek rowerowych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.