PARTNER PORTALU
  • BGK

Zmodernizują amfiteatr w Żywcu

  • PAP    5 marca 2012 - 20:13
Zmodernizują amfiteatr w Żywcu

Amfiteatr w Żywcu zostanie gruntownie zmodernizowany. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku - poinformował w poniedziałek żywiecki magistrat. Obiekt otrzyma m.in. nową scenę, zadaszoną widownię i pawilon biurowo-socjalny.
Rzecznik burmistrza Żywca, Tomasz Terteka, powiedział, że prace rozpoczną się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku i potrwają do 2015 roku. Modernizacja finansowana będzie z dwóch źródeł: funduszy unijnych - blisko 11 mln zł, i budżetu miasta - ponad 4,7 mln zł.

Czytaj też: Miliony na inwestycje kulturalne

Według Terteki modernizacja podzielona będzie na trzy etapy. Pierwszy przewiduje rozbiórkę istniejącego budynku biurowo-socjalnego i sceny. W ich miejsce powstaną: nowa scena oraz dwukondygnacyjny pawilon, w którym znajdą się biura, garderoby oraz pomieszczenia socjalne.

- Drugi etap obejmie rozbiórkę wszystkich elementów widowni i budowę nowych trybun dla 2200 widzów wraz z pomieszczeniami socjalnymi i magazynowymi. Trzeci etap to montaż stałego zadaszenia nad amfiteatrem - powiedział rzecznik.

W żywieckim amfiteatrze odbywa się bardzo wiele imprez. Przede wszystkim jest to jedna z głównych aren Tygodnia Kultury Beskidzkiej, czołowego europejskiego festiwalu promującego autentyczną kulturę ludową. W jego ramach na żywieckiej scenie odbywają się m.in. Festiwal Folkloru Górali Polskich i Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.